راد دٌر
خانه / دسته‌بندی نشده / درب ضد سرقت / اندازه درب ضد سرقت | آموزش ابعاد زنی درب ضد سرقت |RaaddooR

اندازه درب ضد سرقت | آموزش ابعاد زنی درب ضد سرقت |RaaddooR

Safe door size

اندازه استاندارد درب ضد سرقت

اندازه درب ضد سرقت اولین رکن ساخت درب‌های پروژه شماست؛ اهمیت ابعاد و نحوه اندازه‌گیری به حدی است که با کوچک‌ترین سهل‌انگاری، بزرگ‌ترین خسارت را تجربه خواهید کرد. اندازه استاندارد درب ضد سرقت با دیگر انواع درب‌های ساختمانی متفاوت است؛ در دیگر درب‌های ساختمان، درخواست ساخت درب سفارشی بالاست؛ اما در این محصول، بیشتر از ابعاد استاندارد بهره می‌برند؛ بااین‌وجود، ابعاد سفارشی در ساخت درب‌های ضد سرقت، استقبال بالایی دارد.

Safe door size

Safe door size

در اندازه استاندارد درب ضد سرقت موضوع اندکی متفاوت است؛ شرکت‌ها و کارگاه‌های تولید و عرضه درب ضد سرقت معمولاً درب‌های خود را در اندازه‌های استاندارد تهیه می‌کنند. این اندازه‌ها به نحوی ساخته‌شده‌اند که کارایی درب ورودی ساختمان را کاهش نداده و از طرفی عمومیت ابعاد استاندارد درب را برای مهندسان ساختمان‌سازی سبب شوند؛ به عبارتی همه مهندسان در طراحی و ساخت چهارچوب از اعداد خاص و واحدی پیروی کنند.

 نکته مهم درباره اندازه درب ضد سرقت این است که طراح و سازندگان درب‌های ایمن می‌بایست ابعاد درب ضد سرقت را به نحوی طراحی کنند که بزرگ‌ترین اسباب و اثاثیه منزل به‌راحتی از این درب‌ها عبور داده شوند. با تمام توضیحات فوق در رابطه با اندازه استاندارد درب ضد سرقت، باید گفت مهندسان به این نتیجه رسیدند که ابعاد ۱۰۵* ۲۱۰ و ۱۱۰ * ۲۱۰ بهترین ابعاد برای درب ضد سرقت به شمار می‌روند؛ این ابعاد به صورتی است که از کارایی درب ضد سرقت نمی‌کاهند.

اندازه سفارشی درب ضد سرقت

اندازه درب ضد سرقت یک مقدار استاندارد و از قبل تعیین‌شده است که شرکت‌ها بر اساس این اندازه، شروع به تولید انواع درب ضد سرقت می‌کنند؛ اما در بعضی از مواقع در نمایندگی فروش شرکت و یا افرادی که با ما تماس می‌گیرند، شاهد سفارش‌هایی هستیم که ابعادی غیر از اندازه استاندارد را شامل می‌شود؛ این افراد عمده سازانی هستند که به دنبال سازه‌هایی متفاوت می‌باشند و یا فردی است که خواهان تعویض درب قدیمی خانه خود با درب ضد سرقت می‌باشد.

Safe door size

Safe door size

برای این موارد، دو راهکار وجود دارد؛ اگر چهارچوب درب قدیمی از استحکام کافی برخوردار باشد، از این چهارچوب به‌عنوان فریم انتظار استفاده کنند و درب ضد سرقت را بر اساس این فریم انتظار بسازند؛ حال اگر این کار امکان‌پذیر نبود و چهارچوب درب قدیمی شکل مناسب را برای اندازه درب ضد سرقت نداشت، به‌اجبار باید چارچوب قدیمی را از دیوار خارج کرده و ابعاد درب را بر اساس درگاه در نظر گرفت.

نصب درب ضد سرقت با اندازه استاندارد

همان‌طور که بیان شد، اندازه درب ضد سرقت در یک محدوده استاندارد قرار دارد. در مورد نصب این درب‌ها باید گفت که اندکی با نصب درب‌های قدیمی متفاوت است؛ زیرا این درب‌ها به دلیل نوع طراحی و متریال های به‌کاررفته در آن، وزن بالایی دارند که در هنگام نصب، می‌بایست دقت نمود.

نصب این درب‌ها به دو صورت است:

فریم انتظار: فریم انتظار یک چهارچوب فلزی از جنس قوطی ۴ * ۸ یا ۴ * ۱۰ می‌باشد. دراین‌بین، بهتر است از قوطی ۴ * ۱۰ استفاده کنیم؛ چراکه در برابر وزن بالای درب‌های ضد سرقت، استحکام بالایی خواهد داشت. در رابطه با ابعاد فریم انتظار باید گفت اندازه داخل به داخل از اندازه پشت‌به‌پشت درب ضد سرقت ۱ سانتی‌متر بیشتر است؛ این ‌۱ سانتیمتر باعث می‌شود، درب به‌راحتی در داخل فریم انتظار قرار بگیرد و به‌اصطلاح به این ۱ سانتی‌متر، بادخور می‌گویند.

Safe door size

ابعاد درب ضد سرقت

پس از نصب فریم انتظار که می‌بایست در مراحل اولیه ساختمان‌سازی صورت گیرد و پس از پایان کار ساختمان؛ نصاب با اطمینان کامل از سالم بودن درب ضد سرقت و عملکرد صحیح قفل درب، آن را از روی چهارچوب خارج می‌کند؛ در این مرحله چهارچوب را بعد از شاقول تراز کردن، به فریم انتظار جوش داده و با بتن، اطراف چهارچوب پر می‌گردد.

روش رول بولت: روش دوم کارگزاری درب ضد سرقت که به روش رول بولت معروف است؛ این روش مختص مکان‌هایی است که دیوارهای بتنی مستحکم داشته و یا اگر دیوار آجری هم داشته باشند، عرض دیوار موردنظر حداقل ۳۵ سانتیمتر باشد. در این روش با اطمینان از عملکرد صحیح قفل و درب، لنگه از روی چهارچوب خارج‌شده و چهارچوب توسط رول بولت به دیوار نصب می‌گردد.

اندازه درب ضد سرقت ترک

اندازه درب ضد سرقت ترک نیز همانند بسیاری از تولیدات دیگر کشورها و تولیدات داخلی، در یک محدوده استاندارد قرار دارد.در حال حاضر بهترین درب ضد سرقت موجود در بازار درب های ساخت کشور ترکیه هستند. شرکت‌های ایرانی مونتاژ کننده درب ضد سرقت ترک، اندازه آن را در محدوده استاندارد ۱۱۵ * ۲۱۵ و ۱۱۰ *۲۱۰ و ۱۰۵ *۲۱۰ در نظر می‌گیرند. این بسته به نحوه ساخت سازنده دارد که چه نوع ساب فریم یا چهارچوب انتظاری را در پروژه کار گذاشته است؛ حال بر اساس ابعاد ساب فریم، اندازه درب ضد سرقت را اعلام می‌نمایند.

Safe door size

درب ضد سرقت سفید طلایی

هیچ‌یک از سه اندازه فوق، برتری خاصی بر دیگری ندارد و بازشو مفید آن برای عبور دادن اسباب و اثاثیه منزل، ۹۴ سانتیمتر است؛ این اندازه به حدی است که می‌تواند وسایل بزرگ مانند یخچال ساید (که بزرگ‌ترین جنس منزل محسوب می‌شود) را از خود عبور دهد.

نکته‌ای که بیان آن در رابطه با اندازه درب ضد سرقت ضروری است، این می‌باشد که اگر شما اندازه درب ضد سرقت را بزرگ‌تر از حد استاندارد سفارش دهید، می‌بایست توجه داشت که این اندازه، نباید بیش از ۱۲۵ سانتیمتر باشد؛ درصورتی‌که اگر اندازه سفارشی بیش از این مقدار باشد، باید از درب ضد سرقت یک و نیم لنگه یا دولنگه استفاده کرد.

اندازه درب ضد سرقت یک و نیم لنگه و دو لنگه

Safe door size

اندازه درب ضد سرقت

اندازه درب ضد سرقت یک و نیم لنگه، بزرگ‌تر از درب‌های معمولی است. گاها افراد ساختمان‌ساز علاقه دارند برای درب لابی منازل خود، از ابعادی بزرگ‌تر از اندازه استاندارد استفاده کنند؛ برای رسیدن به این مهم، به این افراد توصیه می‌شود که از درب‌های ضد سرقت یک و نیم لنگه و دو لنگه بهره ببرد. سابقا به جای درب ضد سرقت از درب چوبی ورودی ساختمان به این منظور استفاده می کردند.

اندازه درب ضد سرقت یک و نیم لنگه تا ۱۵۰ سانتیمتر و درب ضد سرقت دو لنگه تا ۲ متر خواهد بود؛ این ابعاد با توجه به مکان درگاه شما ممکن ست متفاوت باشد. در صورت درخواست ابعاد سفارشی، شرکت RaaddooR قادر خواهد بود، هر نوع دربی را با هر نوع ابعادی، باکیفیت بالا برای مشتریان عزیز فراهم آورده و ارائه نماید.

بیشتر بدانید : بهترین مدل درب حیاط

کلام آخر

شرکت بین‌المللی راد درب تولیدکننده انواع درب تجاری-مسکونی مفتخر است تا پروژه‌های ساختمانی شما عزیزان را عهده‌دار شود. برای اطلاعات بیشتر و آگاهی از لیست خدمات و قیمت‌ها با مدیریت واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

RAAD DOOR
RaaddooR International Company
راه های ارتباطی:
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
شماره موبایل: 09124823903
شماره دفتر مرکزی: 02128426126
فکس: 02189789211
آدرس کانال: raaddoors@
پست الکترونیکی: Info@raadwood.com

مطلب پیشنهادی

درب حیاط آهنی |زیباترین مدل درب حیاط ساده و شیک برای خرید عمده درب حیاط آهنی|RaaddooR

درب حیاط آهنی |زیباترین مدل درب حیاط ساده و شیک برای خرید عمده درب حیاط آهنی|RaaddooR

خرید عمده درب فلزی پارکینگ با بهترین قیمت در بازار تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.