راد دٌر
خانه / دسته‌بندی نشده / درب ضد سرقت / ابعاد درب ضد سرقت |مرکز فروش درب های ساختمانی | RaaddooR

ابعاد درب ضد سرقت |مرکز فروش درب های ساختمانی | RaaddooR

ابعاد درب ضد سرقت

آشنایی با ابعاد درب ضد سرقت

ابعاد درب ضد سرقت، پایه و اساس پروسه طراحی و ساخت درب ضد سرقت است؛ قبل از ساخت درب ضد سرقت باید اندازه چهارچوب را به دست آورد. ما برای ساخت درب ضد سرقت،۲مدل تقسیم‌بندی مهم داریم؛ ابعاد درب یا استاندارد است یا سفارشی.ابعاد درب بر قیمت درب ضد سرقت تاثیر گذار است.

Dimensions of safety door
ابعاد درب ضد سرقت

 

 

تعریف ابعاد استاندارد و سفارشی

ابعاد استاندارد درب ضد سرقت شامل ۲۱۰*۱۰۵ یا ۲۱۰*۱۱۰ می‌باشد،طرح درب های ضد سرقت در همه ابعاد یکسان است. این ابعاد بهترین عرض مفید را برای عبور دادن وسایل خانه فراهم می‌کنند؛ عرض مفید این ابعاد بین ۹۳ الی ۹۶ سانتی تر است که می‌تواند وسایل بزرگ خانه از قبیل یخچال ساید را از خود عبور دهد. این ابعاد مورد تأیید سازمان نظام‌مهندسی بوده و ابعاد خارج از این حدود غیراستاندارد می‌باشد، تنها با رضایت شخص خریدار تولید درب با ابعاد غیراستاندارد مجاز بوده و در غیر این صورت، تخلف محسوب می‌گردد.

به ابعاد غیراستاندارد که مورد تأیید مشتری است، ابعاد سفارشی گفته می‌شود. ساخت درب با هراندازه‌ای ممکن است، بنایراین نگران کوچک یا بزرگ بودن چهارچوب دیوار خود نباشید. بهترین کار، رعایت کردن ابعاد چهارچوب قبل و حین عملیات دیوارچینی ساختمان است. در نظر داشته باشید، برخی تولیدکنندگان برای ساخت ابعاد سفارشی و خارج از استاندارد، هزینه اضافی دریافت می‌کنند؛ در صورتی که اندازه گیری ابعاد درب ضد سرقت نیاز به پرداخت هزینه ندارد.البته ابعاد استاندارد فقط برای درب ضد سرقت است و در درب داخلی ساختمان گرچه ابعاد هم تعریف شده ولی چیز استانداردی مثل درب های ایمن نیست.

بیشتر بدانید : درب ضد سرقت ایرانی و ویژگی ها

ابعاد استاندارد درب ضد سرقت

همان‌طور که گفته شد، ابعاد استاندارد درب ضد سرقت شامل موارد زیر است:

105*205105*210110*210

اندازه ۱۰۵*۲۰۵ تقریباً منسوخ‌شده است و بیشتر ۲ ابعاد دیگر کاربرد دارد. اندازه‌های مذکور، ابعاد پشت‌به‌پشت چهارچوب هست؛ ابعاد داخل به داخل در درب ضد سرقت بیشتر است که می‌تواند به خاطر وجود باله پرواز در قسمت جلو درب باشد. برای مثال ابعاد داخل به داخل درب ۱۰۵*۲۱۰،ابعاد ۱۱۰*۲۱۲ خواهد بود؛ همین مورد برای ابعاد ۱۱۰*۲۱۰، ۲۱۲*۱۱۵ می‌باشد.

105*210 ^110*210 ^
110*212115*212

درب‌های حال حاضر نیاز به فریم انتظار ندارند، اما اگر خواهان کارگذاری ساب فریم هستیم، می‌بایست ۱cm عرض و ارتفاع دیوار را افزایش دهیم تا چهارچوب به‌راحتی بتواند روی فریم بنشیند.

105*210 ^110*210 ^
106*211111*211

ابعاد سفارشی درب ضد سرقت

ابعاد سفارشی به دلایل مختلفی از قبیل قدیمی بودن ساختمان و تعویض درب یا مکان عمارت و سلیقه شخص برمی‌گردد. در ساخت درب در ابعاد سفارشی هیچ محدودیتی وجود ندارد؛ برای انجام پروژه ابتدا سرپرست نصاب‌ها مکان را بازدید و بررسی می‌کند و در صورت فیکس نبودن و عدم انطباق با ابعاد استاندارد، ابعاد سفارشی جایگزین می‌شود. برای نصب ابتدا چهارچوب و لنگه جدا می‌شوند. چهارچوب با بتن در محل خود تراز شده و نصب‌شده و سپس لنگه روی درب سوار و رگلاژ میشود.

بیشتر بدانید : بهترین برند درب های ضد سرقت با بهترین قیمت

مزیت و معایب ابعاد استاندارد

از مهم‌ترین مزیت ابعاد استاندارد، مورد تأیید بودن از طرف سازمان نظام‌مهندسی است؛ شما بزرگ‌ترین وسایل خانه را نیز از عرض مفید این درب رد خواهید کرد، پس در جابه‌جایی وسایل مشکلی نخواهید داشت. افرادی به درب‌های ۱٫۵ لنگه و ۲ لنگه علاقه دارند، اما اندازه این درب‌ها مورد تأیید ابعاد استاندارد نیست. بنابراین در ابعاد استاندارد دور این درب‌ها را باید خط بکشید. این موضوع عیب محسوب نمی‌شود و تنها به سلیقه بازمی‌گردد.

مزایا و معایب ابعاد سفارشی

در ابعاد سفارش به‌راحتی و بدون دغدغه می‌توان دربی با ابعاد دلخواه تولید کرد؛ این ابعاد بسته به مکان درب گاه شما دارد. اگر شما به تخریب مکان درب برای به دست آوردن ابعاد استاندارد حساس هستید، ابعاد سفارشی گزینه خوبی پیش روی شماست؛ و از طرفی اگر قطر دیوار خانه شما زیاد است نیز می‌توان از ابعاد سفارشی، استفاده نمود.

Dimensions of safety door
ابعاد سفارشی درب 1.5 لنگه

 

 

ابعاد درب ضد سرقت از نوع سفارشی معایبی نیز دارد؛ اگر قطر دیوار درگاه زیاد است اما از ابعاد استاندارد کوچک‌تر است، باید قبول کنید ابعاد درب شما کم‌تر از ابعاد استاندارد خواهد بود. این یعنی بعضی از اسباب خانه نمی‌تواند از درب رد شود و شما دچار مشکل خواهید شد. از طرفی اگر ابعاد درب گاه بزرگ‌تر از اندازه استاندارد باشد، دربی به‌مراتب بزرگ‌تر از درب استاندارد خواهید داشت، این یعنی وزن درب بالا رفته و برای جلوگیری از افتادن درب در طی زمان، تعداد لولاها باید اضافه شود تا وزن زیاد درب را مهار کند.

انواع چهارچوب درب ضد سرقت

چهارچوب انواع درب‌های ضد سرقت شامل کف ۱۴، کف ۱۸ و کف ۲۰ می‌باشد؛ این تقسیم‌بندی بر اساس تحمل هر چهارچوب برای وزن درب ضد سرقت است. چهارچوب‌های کف ۱۴ برای درب‌های سبک استفاده میشود، درب‌هایی کمتر از ۸۰ کیلوگرم مناسب این چهارچوب است.

چهارچوب کف ۱۸ و ۲۰ برای درب‌هایی با وزن بالا پیشنهاد می‌شود؛ درب‌های نما برجسته و سنگین باید روی این چهارچوب سوار شوند. مهار وزن درب ضد سرقت دانش تخصصی خود را دارد و عدم مهار وزن، سبب آسیب به لولاها، افتادگی درب و نهایتاً نابودی استراکچر درب ضد سرقت خواهد شد.

بیشتر بدانید : خرید درب ضد سرقت به صورت عمده(ویژه عمده سازان)

چهارچوب کشویی نوع دیگر فریم می‌باشد که ابعاد کف آن‌ها قابل تنظیم است.؛ برای خانه‌هایی که قطر دیوار آن‌ها زیاد است، به‌راحتی می‌توان از این چهارچوب استفاده نمود و مزیت بزرگ این چهارچوب قابل تنظیم بودن با دیوار مشتری است. بعضی این چهارچوب را ضعیف می‌دانند اما با پر کردن داخل چهارچوب با بتن، استحکام فریم به حد اکثر خواهد رسید.

ابعاد درب ضد سرقت و نقش ساب فریم

فریم انتظار یا ساب فریم در نصب بیشتر درب‌ها استفاده نمی‌شود؛ این فریم بیشتر در درب‌های ضد سرقت چینی و درب‌هایی با چهارچوب ضعیف به کار گرفته می‌شود. چهارچوب درب چینی دارای ضخامت ۰٫۷ میلی‌متر است؛ ضخامت کم این ورقه در هنگام بتن‌ریزی قوس برداشته و به‌اصطلاح کوچه‌بازاری شکم میزند. درنتیجه درب استراکچر خود را از دست می‌دهد. ولی این موضوع برای چهارچوب‌هایی به ضخامت ۱٫۵ میلی‌متر رخ نمی‌دهد؛ زیرا ضخامت زیاد ورق مانع قوس برداشتن هنگام بتن‌ریزی می‌شود.

ساب فریم یا فریم انتظار، قوطی ۴۰*۸۰ می‌باشد که برای نصب درب ضد سرقت در زیر چهارچوب کار می‌شود؛ بنابراین ساب فریم با چهارچوب متفاوت است. فریم انتظار باید قبل از دیوارچینی و قبل از انجام عملیات سفیدکاری باشد تا در طی مراحل ساختمان‌سازی، از قبیل سفیدکاری و …دچار خردگی و زنگ‌زدگی نشود. از مهم‌ترین نکات هنگام نصب فریم انتظار، تراز بودن و هم‌سطح بودن فریم انتظار با دیوار است؛ اگر فریم هم‌سطح نباشد و تاب بردارد، نصب چهارچوب و درب با مشکل مواجه خواهد شد.

نکات فنی در ابعاد درب ضد سرقت

 

فریم انتظار برای هر درب و هر مکانی کاربرد ندارد؛ بنابراین ساب فریم همیشه استفاده نمی‌شود. ساب فرم تنها زمانی کاربرد دارد که ضخامت ورق چهارچوب کم باشد و نتوان از بتن برای فیکس قوی چهارچوب استفاده کرد. در چهارچوبی باضخامت ورق بالا، از بتن برای نصب چهارچوب استفاده می‌شود.

Dimensions of safety door
نصب درب در پروژه

 

 
  • ابعاد درب با اضافه کردن فریم انتظار،۱ سانتی‌متر از عرض و ارتفاع افزایش پیدا خواهد کرد.
  • به ابعاد درب ضد سرقت توجه کنید؛ اندازه‌گیری اشتباه موجب مشکلات حین و بعد از نصب خواهد شد.
  • ابعاد داخل به داخل درب ضد سرقت همواره بیشتر از ابعاد پشت‌به‌پشت است.

بیشتر بدانید : درب ورودی ساختمان _ در طرح و مدل مختلف

کلام آخر

شرکت بین‌المللی RaaddooR متخصص در ساخت درب‌های ساختمانی تجاری –اداری-مسکونی مفتخر است تا پروژه‌های شما عزیزان را عهده‌دار شود. در صورت اطلاع از شرایط و لیست قیمت‌ها با مدیریت واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

راه های ارتباطی:
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
شماره موبایل: 09124823903
شماره دفتر مرکزی: 02128426126
فکس: 02189789211
آدرس کانال: raaddoors@
پست الکترونیکی: Info@raadwood.com

مطلب پیشنهادی

درب حیاط آهنی |زیباترین مدل درب حیاط ساده و شیک برای خرید عمده درب حیاط آهنی|RaaddooR

درب حیاط آهنی |زیباترین مدل درب حیاط ساده و شیک برای خرید عمده درب حیاط آهنی|RaaddooR

خرید عمده درب فلزی پارکینگ با بهترین قیمت در بازار تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.